For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
Het aantal inwoners dat Amsterdam verliet, bereikte in 1973 een hoogtepunt: 45.000 Amsterdammers verlieten de hoofdstad om zich elders te vestigen. Desondanks kwamen ook veel nieuwe inwoners de stad binnen. Studenten van de master Publieksgeschiedenis legden deze verhalen vast in vijf documentaires voor het project Biografie van Amsterdam.

In elke documentaire staat het verhaal centraal van iemand die in de jaren ’70 naar Amsterdam verhuisde. Hoe vonden zij hun weg en wat waren hun ambities en dromen? Zo vertelt kunstenaar Hugo Kaagman over de punkscene die hij in Amsterdam ontdekte en hoe deze de basis vormde voor zijn kunstenaarschap. In de documentaires is ook aandacht voor de heroïne-epidemie op de Wallen en het beruchte politiebureau aan de Warmoesstraat, gelegen in destijds de meest criminele vierkante kilometer in Nederland.

De video's werden op vrijdag 31 januari in het bijzijn van de geïnterviewden gepresenteerd. Tv-maker en journalist Ad van Liempt, die de studenten gedurende het project begeleidde, was lovend over de documentaires: 'De studenten zijn er goed in geslaagd om de essentie van de geïnterviewden te vangen. Hun komst naar Amsterdam bracht sensationale veranderingen in hun leven en dat verbeelden ze uitstekend. De video's zijn van nationale tv-kwaliteit.'

Op de website van Biografie van Amsterdam zijn alle documentaires te bekijken.

Biografie van Amsterdam

Met de Biografie van Amsterdam werken studenten van de masteropleiding Publieksgeschiedenis een zich voortdurend uitbreidend portret van de stad Amsterdam en haar inwoners. Ieder studiejaar maken groepen studenten korte documentaires over een bepaald thema; in eerdere edities kwamen bijvoorbeeld de koloniale geschiedenis, het studentenleven, het openbaar vervoer en het Amsterdam van de jaren vijftig aan bod. De video’s worden onderdeel van de collectie van het Amsterdam Museum.

Over de master Publieksgeschiedenis

Van ‘living history’ tot tentoonstellingen en van speelfilms tot games: geschiedenis is overal. In de master Publieksgeschiedenis verwerf je de kennis en vaardigheden om de alledaagse omgang met deze fascinerende historische cultuur te bestuderen. Je denkt na over hoe geschiedenis het best met een beoogd publiek kan worden gedeeld, en werkt samen met professionals aan tastbare producten.